Hava Temizleyen Maske'den, Şehrin Havasını Temizleyen Afişlere, Youtube reklam güncellemelerinden, Çevrimiçi sergilere kadar Haziran ayı Kafaları Tazele dijital postamız fırından yeni çıktı!

COVID-19 Sürecinde Değişen Arama Trendleri

COVID-19 salgını günden güne evrimleşirken virüs dünyanın belli bölgelerine ulaştı ve ne yazık ki ulaşmaya da devam ediyor. Hepimiz bu süreçte salgın tehdidiyle yaşamayı öğrenirken, aynı zamanda günlük rutinlerimizi ve süreçlerimizide bu duruma uyum sağlayacak şekilde ayarlıyoruz. Bu da insanların sanal davranışları ve tarayıcılarda sağladıkları aramalarında önemli değişikliklere sebep oldu.

“Siyahi Hayatlar Önemlidir” Hareketinin Lideri: Z Jenerasyonu

Koronavirüs salgınının, verilen kayıplar ve hayat standartları da göz önünde bulundurularak bakıldığında, Z kuşağının gücünü adalet mücadelesini organize etmek için kullanması gerektiği görülüyor! Z Jenerasyonu, Sosyal Medyada siyahi insanların hayatlarının önemsenmesi hareketine liderlik ediyor. Pandemi dönemiyle birlikte doğabilecek olan bu jenerasyonu inceledik.

Sosyal Medyada Güncellemeler Geliyor!

Sosyal medyanın devleri, takipçilerini sürekli aktif tutmak ve her zaman güncel kalmak adına düzenli olarak kendilerini yeniliyorlar. Bunları yaparken rakiplerinin her adımını ve kullanıcıların isteklerini düşünerek yola çıkıyorlar. Hal böyleyken sosyal medyanın devleri yeni güncellemelerini de hazırlamaya başladı. Güncellemeler hazırlanırken bir yandan takipçiler de kullandıkları uygulamaların yeni özellik getirmesi için imza kampanyası bile hazırlıyo

Tinder yeni güncelleme yayınladı!
Tinder Birebir Video Görüşmelerini Başlatıyor!

Firmanın Face to Face olarak adlandırdığı yeni özellik Brezilya, Güney Kore gibi ülkelerde ve bazı ABD eyaletlerinde beta olarak kullanıma sunuldu.

Youtube Reklam Düzenlemeleri Getirdi!
Uzun Videolarda Yeni Güncelleme!

Youtube yeni dönemde 10 dakikayı geçen videoların arasına reklamları ekliyor.

LINKEDIN İş Arayanlar İçin Güncelleme Yayınladı!
LINKEDIN'in Yeni Güncellemesi!

LinkedIn, COVID-19 arasında kullanıcılar için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni çevrimiçi sergi!
Afterwork'ten Yeni Çevrimiçi Sergi: New Normal

Afterwork, 20 sanatçının 20 eserinin yer aldığı ikinci dijital sergisi New Normal ile dijital sergi anlayışına yeni bir boyut katıyor.

Kadınların Rahim Hikayesi!
Her yaştan kadının hikayesi animasyonlarla hayat buluyor

Tabuları bir kez daha yıkan Bodyform\Libresse kadın bedeni ve rahim üzerine her yaştan her konuyu animasyonlarla hikayeleştirerek anlatıyor.

Karantinada Doğan Artırılmış Gerçeklik!
Nurbanu Asena'nın Karantinada Doğan Artırılmış Gerçeklik İllüstrasyonları

Karantina dönemini kendini geliştirmeye adayan illüstratör ve animasyon sanatçısı Nurbanu Asena, Adobe Aero kullanarak illüstrasyonlarını artırılmış gerçekliğe taşıdı.

Hava Temizleyen Maske!
UV Işığıyla Havayı Temizleyen Maske Tasarlandı!

UVMask, hem filtresiyle hem de dahili UV-C sterilizasyon sistemiyle kullanıcının soluduğu havayı temizliyor; virüs ve bakteri geçirmiyor.

Çeviri Yapabilen Maske!
9 Dilde Çeviri Yapabilen Maske Tasarlandı.

Donut Robotics tarafından geliştirilen ve orijinal dilden 8 farklı dile çeviri yapabilen maske tasarlandı.

Pantone'den Akıllı Kart!
Pantone Akıllı Telefonu Renk Seçiciye Dönüştüren Kart Tasarladı!

Pantone, "Pantone Color Match" ile gerçek yaşamdaki nesnelerin renklerini analiz ederek tasarımcıların işini kolaylaştıracak bir ürün sunuyor.

Şehrin Havasını Temizleyen Afişler!
Guggenheim Müzesi'nden Şehrin Havasını Temizleyen Afişler Tasarlandı.

Guggenheim Müzesi Bilbao, açık hava reklamlarında Pureti® Print adlı havayı temizleyen bir baskı teknolojisi kullanmaya başladı.

Bitkilere Özel Konser!
Alışılmışın dışında Etkinlik!

Barcelona’daki Gran Teatre del Liceu operası ülkedeki üç aylık olağanüstü hal sonrası ilk etkinliğinde kapılarını 2,292 bitkiye açtı.

Kumsalda Sosyal Mesafeyi Koruma Kiti!
Alan kontrol sistemi: Beachbealt

Mimar kolektifi JAJAxD, Beachbealt adını verdiği bir kitle plajda sosyal mesafe ihlallerinin önüne geçmeyi hedefliyor.