2020 gibi zor bir yılı geride bıraktık. Yıl boyunca değişen alışkanlıklarımızın sosyal medyaya etkisini gözler önüne seren, sosyal medya istatistiklerine göre 2021 yılının nasıl geçeceğine dair trendleri açıklayan Aralık ayı Kafaları Tazele dijital postamız yayında!

2021 Sosyal Medya Trendleri

2020, pek çok markanın COVID-19’un yarattığı kaosta ayakta kalabilmek için hızlı bir şekilde hareket etmek zorunda kaldığı bir yıl oldu. Sosyal medya platformlarının pandemi sırasında artan talebi ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için hangi yenilikleri yayına aldığını birlikte inceledik.

2021’i etkisi altına alacak 21 Sosyal Medya Trendi

Her yıl bir öncekinden daha çok dijitalleşen dünyada 2021’nin nasıl geçeceğinin ipuçlarını da bulabileceğiniz, tüm sektörleri ilgilendiren ve sosyal medya dinamiklerini etkileyen 21 istatistik ve trendi blogumuzda anlattık.

Google Servisleri Çöktü

Başta YouTube olmak üzere birçok Google hizmetine bir süreliğine erişim sağlanamadı. Google tarafından yapılan açıklamada sorunun teknik aksaklıklardan olduğu ve tüm kullanıcılardan özür dilendiği belirtildi. Bu kesintide Google'ın kaybının 2,3 milyon dolar olduğu düşünülüyor.

Son iki yılda TikTok hızla büyüdü

Platformu her ay yaklaşık 700 milyon kişi kullanıyor. Pazar araştırma şirketi Sensor Tower’ın tahminlerine göre uygulamanın yüklenme sayısı geçtiğimiz yıla oranla %30 artarak yaklaşık 940 milyon oldu.

TWITTER, sesli sohbet odaları geliştirmesi için podcast uygulaması Breaker’ı satın aldı

TWITTER’da Spaces adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar, ses kliplerini özel mesajlarda paylaşabilecek. Ayrıca sohbet odaları kurarak diğer kullanıcılar ile etkileşime girebilecek. Bu özelliği geliştirmek adına TWITTER’ın diğer hamlesi de sosyal podcast uygulaması Breaker’ı satın almak oldu.

Eşlerini kaybeden iki penguenin birbirini teselli ettiği fotoğraf ödül getirdi

Tobias Baumgaertner tarafından Melbourne'de çekilen, eşlerini kaybetmiş iki penguenin manzara izlerken birbirini teselli ettiği fotoğraf, Ocean Fotoğraf ödüllerinin kazananı olarak yılın fotoğrafı seçildi.

İngiliz yönetmen Jonathan Glazer, Alexander McQueen’in yeni koleksiyonu için film hazırladı

Ünlü yönetmen Glazer, Alexander McQueen’in 21 İlkbahar Yaz koleksiyonu için duygusal bir film hazırladı.

63.Grammy Ödülleri’nde Onurlandırılacak İsimler Belli Oldu

Selena Quintanilla-Perez'in 63. Grammy Ödülleri'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırılacağı belirtildi.

Boston DYNAMICS’TEN Do You Love Me şarkısında dans eden robot videosu

Boston Dynamics’e ait insansı Atlas, Handle ve Spot robotları Do You Love Me şarkısında dans etti. Robotların dans yeteneği ve ne kadar hassas hale geldiklerinin gözler önüne serildiği bu video kısa sürede sosyal medyada viral oldu ve yüzlerde gülümseme bıraktı.

Warner Bros, 2021 filmlerini HBO Max üzerinden yayınlayacağını duyurdu

Warner Bros, 2021 yılında çıkaracağı tüm filmleri hem sinemalarda hem de HBO Max üzerinden yayınlayacağını duyurdu. Bu model sinemada streaming trendini ortaya çıkartırken, yapılan yatırımlar ve izleyicilerden alınan tepkiler sinemada streaming trendinin devam edeceğini gösteriyor.

KFC’den tavuk parçalarını ısıtmaya yarayan oyun konsolu

Fast food zinciri KFC, bilgisayar donanımları üreticisi Cooler Master ile birlikte oyun oynarken yemeklerin sıcak kalmasını sağlayacak bir oyun konsolu üretti.

Pantone 2021 Yılının Renklerini Belirledi

Pantone Renk Enstitüsü, 2021 yılının renklerini Ultimate Gray ve Illuminating olarak belirledi. Illuminating umudu, Ultimate Gray dayanıklılığı temsil ediyor.

Elon Musk Cyberpunk 2077 tartışmalarına dahil oldu

Oyun yayına alındığında oyuncuların bazı hatalarla karşı karşıya kalması tartışmalara yol açtı. Elon Musk, TWITTER hesabından Cyberpunk 2077 hesabı üzerinden yapılan paylaşıma esprili tweet atarak konuyu ti’ye aldı ve binlerce beğeni aldı.

TWITTER, 2020 Hakkında Atılan Tweet’leri Reklam Panolarına Yansıttı

TWITTER, zor geçen bir yıl olan 2020 ile ilgili atılan tweetleri New York, Los Angeles, Philadelphia, San Francisco ve Oakland’da açık hava reklam panolarında sergiledi.