LinkedIn uygulamasından, Facebook'a Xiamomi'nin ilk akıllı saatinden Amazon Fresh uygulamasına, Tiktok'tan HBO Max üyeliğine kadar Ekim ayı Kafaları Tazele dijital postamız fırından yeni çıktı!

CÖMERTLİK, CENTİLMENLİK VE KARDEŞLİK!

Brother’lara kuşaklar boyunca nelerin ilham verdiğini işlediğimiz reklam filmimizde geçmişle günümüzdeki ortak değerlerini konu aldık. Ortaya güzel bir ekibin heyecanını yansıtan, tadına doyum olmayan bir iş çıktı. Daha fazla anlatmayalım da sürprizi kaçmasın.
İyi seyirler!

BENZERSİZ BİR İŞ BİRLİĞİ: BROTHERS X ROLLS-ROYCE

Tasarım sürecinden beri yürüttüğümüz projenin lansmanını ise Brothers ve Rolls-Royce’un sahip olduğu ortak değerleri konu alan bir filmle yaptık. Sektörlerinin öncülerinden olan bu markaların her ikisinin köklerinin de 2 kardeşe dayanmasından yola çıkarak filmimizde kardeşlik ruhuna odaklandık. Brothers ve Rolls-Royce’un sahip olduğu akılcılık, birliktelik ve yaratıcılık gibi ortak değerleri anlatmak için “We design what we drive!” dedik.
İyi seyirler!

EKİM AYINDA SOSYAL MEDYADA NELER OLDU!

Ekim ayı, sosyal medya için oldukça hareketli bir ay oldu. Test edilen özellikler, değişiklikler, yenilikler… Tüm bu değişimleri geçen haftaki yazımızda sizin için toparladık.

INSTAGRAM BİLMEK İSTİYOR: KİMLER GELİYOR? KİMLER GELMİYOR?

2018’de yapılan bir araştırmaya göre şu ana kadar Facebook üzerinden 38 milyondan fazla etkinlik oluşturulmuş. 490 milyondan fazla kullanıcı ise her ay Facebook etkinliklerini kullanıyormuş. Facebook, Instagram ve SnapChat gibi uygulamaları test etmesiyle bilinen Hong Kong’lu geliştirici Jane Manchun Wong Instagram hikayelerine eklenecek olan bu yeni özelliği duyurdu.

INSTAGRAM FİLTRELEME ÖZELLİĞİNİ HERKESİN KULLANIMINA SUNDU.

Sosyal medya günümüzde bağımlılık noktasına gelmiş durumda. Yaşadığımız her anı sosyal medya hesaplarımızda paylaşma isteği duyuyor, bazı şeyleri belki de paylaşabilmek için yaşıyoruz. Durum böyle olunca kişilerin birbirilerine yaptığı hakaret dolu ağır eleştiriler de gün yüzüne çıktı.

TİKTOK'UN ARKASINDAKİ ŞİRKET OLAN BYTEDANCE HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY!

ByteDance, Mart 2012'de Zhang Yiming tarafından kurulmuştur ve en iyi eğlence değeri olan mobil uygulamaları ile bilinir. Alibaba, Baidu ve Tencent gibi diğer Çinli teknoloji devleri ile başa baş yarışıyor.

BEKLENTİLERİN ÖTESİNDE: REUTERS'İN TWİTTER STRATEJİSİ...

Reuters, Twitter’daki video içeriği için güçlü bir büyüme görüyor. Reuters'in Twitter video içeriğini üç farklı dile genişleterek son üç yıl boyunca 7/24 hesaplara yaymak, Reuters’in Twitter'daki video reklamlarından elde ettiği geliri yedi rakamlılara çıkardı.

INSTAGRAM VİDEOLARI KATEGORİZE ETMEK İÇİN IGTV SERİSİ SEÇENEĞİ EKLİYOR!

Instagram içerik yaratıcılarının videolarını özel koleksiyonlara ayırmalarını sağlayacak yeni bir IGTV 'Serisi' seçeneği ekledi. Seri seçeneği, içerik oluşturucuların içeriklerini daha iyi markalaştırmalarına yardımcı olacak ve serilerine özel bir etiket vererek, görüntüleyenlerin yeni bildirimleri almak için dokunabilecekleri bir ekran sekmesiyle birlikte geri dönüş görüntülemelerini teşvik edecek bölüm.

SNAPCHAT, İLK KÜRESEL ENTEGRE PAZARLAMA KAMPANYASINI ''GERÇEK'' BİR DOSTLUK MESAJI İLE BAŞLATTI!

Sosyal medya platformunun iç yaratıcı ekibi tarafından geliştirilen kampanya, "sizi nasıl olduğunuzu tam olarak seven" insanların değerini ve önemini göstermeyi amaçlıyor.

FACEBOOK, HABER İÇERİĞİ İÇİN ÖZEL BİR SEKME OLAN FACEBOOK HABERLERİ'Nİ BAŞLATTI.

Aylarca süren testlerden ve bildirilen yayıncılarla milyonlarca dolarlık anlaşmalar yapıldıktan sonra, Facebook'un yeni, özel - güvenilen - Haberler sekmesi geldi.

ADOBE KARAKTER ANİMATOR'DA KEYFRAMELER OLACAK, CANLI PERFORMANS YAPMAK ÇOCUK OYUNCAĞI HALİNE GELECEK!

Adobe Karakter Animator'ın yeni sürümü henüz çıkmadı, ancak Adobe, bu yılki Adobe MAX konferansında güncelleme yayınlandığında mağazada olanlara gizlice bir göz attı.

38. GRAFİK TASARIM SERGİSİ 1 KASIM'DA AÇILIYOR!

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından her yıl düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi bu yıl 1 Kasım’da açılacak.

EKOLOJİK ÇÖKÜŞÜN RUHANİ FİGÜRLERİ...

Fabrice Monteiro "The Prophecy" başlıklı fotoğraf projesiyle tüm dünyanın dikkatini iklim krizine ve gerçeğe dönüşmenin eşiğindeki distopyaya çekiyor.

ZORLU PSM'DEN ÖĞRENCİLER İÇİN 1 TL'YE ETKİNLİK FIRSATI!

Zorlu PSM, Tosla ve Toplum Gönüllüleri Vakfı öğrencilerin kültürel faliyetlere katılmasını arttırmak amacı ile “Son Dakika Koltuğum” adlı projeyi hayata geçirdi.

XIAMOMI'NİN İLK AKILLI SAATİ APPLE WATCH'A OLDUKÇA BENZİYOR.

Mi Watch, yaklaşık olarak Apple'ın saati ile aynı şekilde ve yan tarafında da çok benzer bir dijital taça sahip. Ancak şekil olarak Apple’dan biraz daha az yuvarlanmış ve biraz daha kalın olacak gibi görünüyor.

DEEPMIND'IN YAPAY ZEKASI, STARCRAFT II'DEKİ NEREDEYSE TÜM İNSAN OYUNCULARI GERİDE BIRAKTI!

Bu yılın ocak ayında, DeepMind yapay genel istihbarat arayışı içinde bir dönüm noktası olduğunu açıklamıştı. Galaktik savaşla ilgili popüler bir video oyunu olan StarCraft II'de iki profesyonel oyuncuyu yenen AlphaStar adlı bir yapay zeka sistemi tasarlamıştı. Bu oldukça büyük bir başarıydı ve bu başarı, yeni bir makine zekası seviyesine işaret ediyordu.

HBO MAX, 2020 YILININ MAYIS AYINDA KULLANIMA SUNULACAK.

HBO yayın hizmeti olan HBO Max'ın Mayıs 2020'de ayda 14,99 $ karşılığında piyasaya sürüleceğini açıkladı.

AMAZON PRIME ÜYELERİ ARTIK GIDA ALIŞVERİŞLERİNİ AMAZON FRESH İLE YAPABİLECEK.

Amazon Fresh, Amazon'un Instacart gibi market hizmetlerine verdiği cevaptır, fiziksel bir süpermarketteki iki açık ödeme hattından birinde 30 dakika beklemek istemeyenlere eve teslimat ya da teslim alma hizmeti sunan kişilerdir.

FACEBOOK'UN KURUCUSU VE CEO'SU MARK ZUCKERBERG, SİYASİ REKLAMLAR KONUSUNDA GELEN ELEŞTİRİLERİ YANITLADI.

Facebook, son haftalarda siyasi reklamları gerçeği denetleme sürecinden ve kurallarından muaf tutma kararı nedeniyle ateş altında kaldı; bu, temelde politikacıların dünyanın en büyük sosyal medya platformunda reklam yayınlayabilecekleri ve istedikleri her şeyi söyleyebilecekleri anlamına gelir.

LINKEDIN BAĞLILIĞI, MICROSOFT'UN SON PERFORMANS RAPORUNA GÖRE YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR.

LinkedIn’in 2016’da Microsoft tarafından devralınmasının en büyük olumsuzluğu, LinkedIn’in düzenli performans raporlarına erişimimizi kaybetmemizdi; bu da üye büyümesi ve diğer ölçümler hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyordu.