Shutterstock Smart Brief uygulamasından D&AD Ödülleri’nin 2019 yılı kazananlarına, Google'ın alışveriş özelliğinden Tasarımcılar ve illüstratörler'den grev tasarımlarına, Facebook Gaming Publisher Day Etkinliği'nden Twitch yeni görünümüne kadar Eylül ayı Kafaları Tazele dijital postamız fırından yeni çıktı!

SHUTTERSTOCK SMART BRİEF UYGULAMASINI DUYURDU!

Görsel içerik sağlayıcısı Shutterstock, pazarlamacılar ve yaratıcılar için yaratıcı brifing sürecini basitleştirmek ve geliştirmek için tasarlanmış yeni bir araç olan Smart Brief'i yayına aldığını duyurdu.

D&AD ÖDÜLLERİ'NİN 2019 YILI KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Geçtiğimiz haftalarda DijitalOl yazılarımızda dijital kategori kazananlarını ve wood pencil alan işleri sizlerle paylaşmıştık. Tasarım ve sanat yönetiminde yaratıcı kampanyaların ödüllendirildiği D&AD, ödül sürecini 34 kategori ve 5 farklı derece ile yürütüyor. Bu sene 57.si düzenlenen yarışmada, dünyanın dört bir yanından yapılan başvurularla toplam 718 ödül verildi.

CLIO AWARDS'TA ÖDÜLLER AÇIKLANDI.

13 Grand Prix’nin 12 işe verildiği gecede Burger King’in FCB New York imzalı Whopper Detour kampanyası Digital/Mobile ve Direct kategorilerinde birer Grand Prix’nin sahibi oldu.

REKLAMCILIKTAKİ ÇEŞİTLİLİK ÖDÜLLERİ

Kanal 4, bu yıl LGBT + topluluğunun temsil edilmemesi ve klişeleştirilmemesi üzerine yoğunlaşan Reklamcılıktaki Çeşitlilik Ödülü ile 1 milyon £ ticari yayın süresi kazanmak için listeye giren yedi markayı tanıttı.

FIFA 20'DEN YANLIŞ YAPMANIN GÜZELLİĞİNE ODAKLANAN BİR KAMPANYA.

Merakla beklenen oyunu FIFA 20’yi futbolseverlerle 27 Eylül’de buluşturan EA Sports, oyunun çıkışıyla birlikte yanlış yapmanın faydalarına dikkat çeken yeni bir reklam filmi yayınladı.

TASARIMCILAR VE İLLUSTRATÖRLER'DEN GREV TASARIMLARI!

Global iklim grevi için tasarımcılar 20-27 Eylül tarihlerinde hazırladıkları afişleri sosyal medyadaduyurdular.

PANTONE 294 RENK SEÇENEĞİ EKLEDİ.

2016'dan beri ilk defa yapılan güncellemeyle toplam renk sayısı 2.100'e ulaştı.

GOOGLE'IN ALIŞVERİŞ KOLAYLIĞI!

Google alışverişi kolaylaştırmak için yeni özellikler eklediğini açıkladı.

INSTAGRAM'DAN YENİ ÖZELLİK!

Instagram uygulamaya kötü yorumlara kısıtlama özelliğini getirdiğini duyurdu.

STORY ÜZERİNDEN KULLANICILARLA MESAJLAŞMA DÖNEMİ BAŞLADI!

Kullanıcılar artık Facebook, Instagram ve Messenger'daki Stories reklamlarından marka ve işletmelerle mesajlaşabilecek.

TWITCH YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU!

8 yıl önce piyasaya sürülen Twitch, 27-29 Eylül tarihlerinde, San Diego'da gerçekleşecek Twitchcon etkinliği öncesinde yeni görünüme kavuştu.

LINKEDIN YENİ BİR KILAVUZ YAYINLADI!

Geçen yılın başındaki lansmanından bu yana LinkedIn, Amaç Tabanlı Reklamcılık seçeneklerini daha fazla bölgeye yaymaktaydı. Bu özellik ile ilgili yeni kılavuzu yayınladı.

FACEBOOK GAMING PUBLİSHER DAY ETKİNLİĞİ!

Facebook Gaming Publisher Day Etkinliği! 9 Ekim tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek.

D&AD ÖDÜLLERİNDE WOOD PENCIL KAZANAN DİJİTAL İŞLER

Dünyanın dört bir yanından yapılan başvurular sonucu birçok ödülün sahibini bulduğu ödül törenince Wood Pencil kazananları inceledik.