Apple AirPods’un nefes kesen yeni reklamından Nissan’ın Konferansı'nda tarımın geleceğini kurtaran sevimli robotu Aigamo’ya, Instagram'ın beğeniyi kaldırmasından Stranger Things’in yeni sezonundan Spotify’a yeni rakip olan Youtube Music’in çıkışına, unutulmaz dizi Seinfeld’in Lego tasarımından FaceApp uygulamasının beklenmedik bir şekilde viral olmasına kadar Temmuz ayı haberlerini Kafaları Tazele’mek için toparladık.

INSTAGRAM BEĞENİLERİ KALDIRIYOR!

Facebook F8 Developers konferansında resmi olarak beğeni sayılarını kaldıracaklarını açıkladı. Bu yeni uygulamada, kişiler kendi postlarına aldıkları beğeni sayılarını görebilirken, takipçileri artık göremeyecek.

NEGATİF BİR MESAJ NASIL POZİTİFE DÖNÜŞÜR?

Faşist bir söylem insan hakları söylemine dönüşebilir mi? Sivil toplum kuruluşu Vluchtelingenwerk Vlaanderen bu imkansızlığı kırdı ve Hollanda’nın seçimlerinde boy gösteren aşırı sağcı partinin afişlerini dönüştürerek yeni afişler bastı.

SINIRLARI ZORLAYAN APPLE AIRPODS’UN YENİ REKLAM FİLMİ

Apple AirPods’un yeni reklamı Bounce yayında! Teknolojinin özgürlüğünü sonuna kadar hissettiğimiz reklam filmi ayaklarınızı yerden kesecek nitelikte!

DÜNYA'NIN EN RAHAT FONTU! SOFFA SANS

Bugüne kadar herhangi bir fonta bakıp bir mobilya olarak ne kadar rahat olacağını düşündünüz mü? Muhtemelen hayır! Ama artık Ikea sayesinde düşünebilirsiniz!

30. YIL DÖNÜMÜNDE SEINFELD LEGO’YLA HAYAT BULDU

Unutulmaz Amerikan Sitcom’unun 30. Yıl dönümü şerefine Brent Waller, Seinfeld 30th Anniversary adlı bir LEGO seti tasarladı. 900 parçadan oluşan set henüz Lego Ideas’ta oylarınızı bekliyor. Bizim oyumuzu şimdiden aldı!

WES ANDERSON FİLMLERİNİ YAŞATAN GÖZLÜK

Hayatı Wes Anderson’ın gözünden görebilir miyiz? İşte bu gözlükler tam da bunun için var! Güneş gözlüğü üreticisi Tens yeni ürettiği gözlük lensleriyle kullanıcılarına Wes Anderson filmlerindeymiş gibi yaşama imkanı sunuyor.

ŞEHİRLERİ HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ!

Tasarımcı Dirk Koy’un Luftraum projesiyle şehirlere tepenin en alışılmadık açılarından bakıyoruz. Tasarımcı, yaptığı çekimlerle şehrin görünmeyen detaylarını yaratıcı bir gözle ele alıyor.

GELECEKTE DİJİTAL’İ NELER BEKLİYOR?

Dijitalin ve teknolojinin geleceğine ışık tutan SXSW gerçekleşti. Geleceği şekillendirecek yeni dijital trendler belirlendi!

O KÜÇÜK BİR ROBOTTAN ÇOK DAHA FAZLASI!

Nissan, Aigamo adında şirin robotuyla gurur verici bir işe imza atıyor. İşte karşınızda Aigamo, çiftçilerin pirinç yetiştirirken yabani ot ve böcek ilacı kullanımını azaltmalarına yardımcı olacak!

YOUTUBE MUSIC ÇOK YAKINDA YAYINDA!

Youtube Music yakında Türkiye’de! Spotify’da olan özelliklerin bir çoğuna rastladığımız Youtube Müzik, Spotify’a güçlü bir rakip olacağa benziyor.

FACEAPP EĞLENDİRİRKEN, ÖMRÜMÜZÜN UZUNLUĞUYLA İLGİLİ DÜŞÜNTÜRTTÜ DE!

Bu ay sosyal medyayı takipte olduysanız; muhtemelen yaşlılığınızda nasıl göründüğünüze dair bir bakış sunan mobil uygulama FaceApp’i görmüşsünüzdür! Uygulamanın eğlencesi hızla yayıldığı gibi Amerika’daki sosyal medya konuşmaları, gezegenimizin nasıl olacağıyla ilgili bir dönemece girdi. Uygulama sayesinde 50 yıl sonraki halimizi görebiliyoruz, ama 50 yıl sonra gezegenimizin halinin ne olacağını ve o zamana kadar yaşayabileceğimizi gerçekten öngörebiliyor muyuz?

STRANGER THINGS’İN 3. SEZONU YAYINDA!

80'ler Nostaljisinin en genç, en dinamik hali: Stranger Things hayranlarıyla buluşuyor.

FACE APP EĞLENDİRDİĞİ KADAR DÜŞÜNDÜRÜYOR DA!

Ünlülerin paylaşımlarıyla başlayıp bir gece içinde yeniden viral olan FaceApp uygulaması eğlendirdiği kadar özel hayatımızın gizliliği konusunda da düşündürtüyor. FaceApp’i kullanmadan önce gizlilik sözleşmesi detaylarına göz atmanızı tavsiye ederiz.