Game of Thrones'un bitişinden Bitcoin'in rekor yükselişine, My Calvin kampanyasından Rolling Stones'un ses geçirmeyen posterlerine, Google'ın kişisel verilerin gizliliğiyle ilgili yeni uygulamalarından Lacoste'un logosuna uyguladığı çevre duyarlılığına kadar Mayıs ayında neler oldu? hepsini Kafaları Tazele'mek için toparladık.

KENDİ HİKAYENİ KENDİ KELİMELERİNLE ANLAT

Calvin Klein, tanınmış birçok sanatçıyı bir araya getirdiği ‘’I Speak My Truth in #MyCalvins’’ kampanyasını yayınladı. Ünlü olsun ya da olmasın birçok gencimizin toplum içinde maskelerle dolaşmasını ve gerçek özünü yansıtmamasını eleştiren kampanya, insanlara kendi hikayelerini kendi kelimeleri ile anlatmalarını ve gerçek benliklerini ortaya koymaları gerektiğini vurguladı.

SANAL BAKKALIĞIN ÇAĞINA HOŞGELDİNİZ!

Online marketing, özellikle FMCG markalarının son zamanlarda en çok yatırım yaptığı alan olarak dikkat çekmekte. Bu gidişle bakkallık da sanallaşacağa benziyor.

LACOSTE'U HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ!

Timsah logosuyla beyinlere kazılı Lacoste, nesli tükenmekte olan 10 hayvanın dünyada kalan sayılarıyla toplam 1775 tişört üretti. ’Lacoste Save our Species’ adıyla başlatılan kampanyanın tişörtlerin tanesi 150 Euro'dan satışa sunuluyor. Satın almak isteyen?

ROLLING STONE’DAN SES GEÇİRMEZ POSTERLER

ABD menşeli müzik dergisi Rolling Stone, Y&R Brezilya ajansı ile birlikte hem gitara gönül veren gençler hem de onların çilekeş yakınları için eğlenceli bir kampanya hazırladı: Soundproof Posters. Bir yandan gençlerin hevesine ortak olan bir yandan da kimileri için can sıkıcı olabilen gürültünün önüne geçmek isteyen Rolling Stone Brezilya, ses geçirmez posterler tasarladı.

İKONİK BESTELER, ŞEFİN EL HAREKETLERİ İLE TABLOYA DÖNÜŞTÜ

Talent Marcel ajansının São Paulo Devlet Senfoni Orkestrası için hazırladığı kampanya ‘’See The Music’’, teknolojiyi ve müziği bir araya getirdi. Ünlü bestecilerin eserleri, orkestra tarafından seslendirilirken baton içine yerleştirilen çip sayesinde şefin el hareketleri dijital olarak kayıt altına alındı. Çıkarılan harita sayesinde ise besteler birer tabloya dönüştü.

SPOTIFY’DAN PODCAST DÜZENLEMEYE YARDIMCI: STORYTELLERS ÖZELLİĞİ

Spotify’ın sahibi olduğu müzik dinleme yazılımı Soundtrap, özellikle podcast düzenlemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni ürünü Storytellers’ı tanıttı. ‘’Soundtrap for Storytellers’’ kullanıcıların seslerini kaydetmelerini, düzenlemelerini ve bu konuda uzmanlaşmalarını sağlayarak, podcast hazırlama ve düzenleme sürecini oldukça kolaylaştırdı.

SON TEKNOLOJİNİN GETİRDİĞİ MAVİ IŞIK ASLINDA BİZİ KÖR MÜ EDİYOR?

Fransız Gıda, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Ajansı’nın (ANSES) raporuna göre Led ekranlardaki mavi ışığın göz retinası için zararlı olduğu iddia ediyor. Aydınlatmadan teknolojiye, mavi ışık birçok alanda kullanılmakta. Dünyaca büyük markaların korkulu rüyası gerçek olabilir mi?

HUAWEI GERİ ADIM ATMADI.

Huawei ve Google arasındaki 2. round başladı. Huawei, geri adım atmadı. Google'ın kroşesi merakla bekleniyor.

GOOGLE'LA BİLGİLERİMİZ EMİN ELLERDE

Facebook’un bitmek bilmeyen skandalından sonra; Google, Apple ve Microsoft gibi büyük teknoloji devleri, kullanıcı verilerinin toplanması ve paylaşılması konusunda en etik oyuncular olma niyetindeler. Google, kullanıcı verilerinizi istediğiniz gibi silmenizi sağlıyor. Tüm verilerinizi silmek için linkteki adımları takip edebilirsiniz.

GAME OF THRONES ÇAĞI SONA ERDİ

Game of Thrones, 7. yılının sonunda izleyicilerine veda etti. Bu veda, izleyicileri için hüsranla sonuçlandı. Peki, karakterlere bakarsak, her biri şimdi ne yapıyor, kısaca bir seyre çıkalım.

BITCOIN ALTIN YÜKSELİŞ DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Bitcoin’den yılın rekoru geldi! BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, kripto paranın ani değişimine şu şekilde dikkat çekiyor: Özellikle son 1 yılda kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisini çeken Bitcoin, birçok şirketin yatırım yapmalarını mümkün kılan yeni şirketler oluşturmaya yönelik ciddi girişimler doğuruyor.