Instagram’ın Keşfet’e reklam almasından Adidas’ın 70. Yaşını kutladığı “Home of Classics” reklam filmine, Volkswagen’in ve Doritos’un yeni logosun’dan Snapchat’in yeni gözlüğüne, Mcdonald'sın izlemesi bağımlılık yapan 3D İçeriklerinden Roy+Teddy imzalı Brothers'ın "What we are made of" reklam filmine, Facebook’un Pop-up Cafelerinden Gmail’in yazım hatalarına son verecek yeni özelliğine kadar Ağustos Ayı Kafaları Tazele dijital postamız fırından yeni çıktı!

REKLAMIN YENİ REKABET ALANI:INSTAGRAM KEŞFET!

Dünya’nın en popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların etkileşimlerine göre şekillenen keşfet’e reklam özelliğini getirdi. Keşfet reklamları, sayfanın önizlemesinde olmak yerine kişinin sayfadaki gönderilerin herhangi birine tıkladıktan sonra açılacak.

70 YIL BİR AYAKKABI KUTUSUNDA!

3 Çizgili efsane Adidas, 70. Yaşını kendi ayakkabı kutusunda topladığı muhteşem bir animasyon reklam filmiyle kutladı! Stan Smith’ten, Muhammed Ali’ye, Pharrell Williams’tan Philipp Lahm’a kadar görebileceğiniz ikonik isimler “Home of Classics” reklam filmiyle sizlerle! İyi seyirler.

ROY+TEDDY İMZALI CÖMERTLİK, CENTİLMENLİK VE KARDEŞLİĞİN HİKAYESİ!

Cömertlik, centilmenlik ve kardeşlik gibi değerler üzerine kurulan House of Brothers, 1800'lerin İskoçya'sından günümüz Türkiye'sine kadar taşıdığı değerlerini görkemli bir reklam filmiyle anlattı.

OTOMOBİL YOLCULUĞUNUN EN GÜZEL HALİ: SPOTİFY FOR THE RİDE

Spotify yeni filmiyle mecralarda oldukça gündemde! Otomobil yolculuğunu en güzel yapan şeylerden biri müzik dinleyip ona eşlik etmek. Spotify kendini tam da bur noktada harika konumlandırmış gözüküyor.

VOLKSWAGEN LOGOSUNU YENİLİYOR!

Son yıllarda skandallarla anılan Alman otomobil devi VW, 3 boyutlu metalik ve ikonik logosunu daha basit, boyutsuz ve siyah-beyaz olan bir logoya çeviriyor. Buna VW fanları ne der merakla bekliyoruz!

DORİTOS YENİ LOGOSUYLA JENERASYONU TAKİP EDİYOR!

Ünlü cips markası Doritos, logosundan adını kaldırıp kendine yepyeni bir sayfa açıyor. 26 Ağustos’ta yayınlanan “Another Level” adındaki reklam filminde markanın logosunu hiçbir yerde olmaması dikkat çekiyor.

“NAZIM HİKMET'İN ELLERİNİN İZİNDE” SERGİSİ SANAT SEVERLERLE BULUŞTU.

Nazım Hikmet’in yaşamında birçok dilde yayınlanmış kitapları dünyanın birçok ülkesinden toplanarak Bomontiada’da sergilendi.

THE COLOR FACTORY: DÜNYA'NIN EN INSTAGRAMLIK SERGİSİ NEW YORK'TA

Dünya’yı gezen Color Factory sergisi’nin Ağustos Ayındaki durağı New York’tu. Şehrin Pride haftası sonrası ziyaretçileriyle buluşan serginin her bir köşesi rengarenk kompozisyonlarıyla ziyaretçilerin instagram paylaşımlarını doldurur nitelikteydi!

TURHAN SELÇUK'LA TÜRK KARÜKATÜRÜNE DOĞRU BİR YOLCULUK...

Türk karikatüründe modernleşmeyi temsil eden Sanatçının “Turhan Selçuk Retrospektifi” adındaki sergisi YKK Sanat’ta ziyaretçileriyle buluştu.

MCDONALDS'TAN BAĞIMLISI OLACAĞINIZ EGG-MUFFIN VİDEOLARI:

Fransa’da Kahvaltı menü’sünü tüketicilerine sunacak olan Mcdonald’s tasarımcı Matthieu Braccini’yle izlemesi büyük haz veren 3D videolar hazırladı.

GMAİL YENİ ÖZELLİĞİ HERKESİN DİLBİLGİSİNİ GELİŞTİRECEK

Google çok yakında maillerdeki en ufak hataya bile yer vermeyecek gelişmeye imza atıyor! Sol alt menüde “yazımı denetle” yapmak yerine AI teknolojiyle geliştirdiği bu özelliği hataları, kişi yazarken otomatik olarak düzeltecek.

SPECTACLES 3: SNAPCHAT'İN YENİ GÖZLÜĞÜ

Snapchat’in yüzü merkez alarak teknoloji dünyasında yeni bir bilgisayar platformu yaratmayı temsil eden Spactacles yenilenmiş tasarımı ve HD kamerasıyla 3 Kasım’da 350 Dolar’a satışa çıkıyor.

ONLINE YAPILANLAR ALDATMAYA GİRER Mİ?

Son yapılan araştırmalara göre, insanların “Aldatmak/Aldatılmak” algısı internetin hayatımıza girmesinden bu yana oldukça değişti. Fiziksel bir etkileşimden çok “ Eski sevgilinin profilini stalklamak, flörtöz yorumlar, sexting” gibi olgular aldatılmanın ve aldatmanın yeni yüzü oluyor.

FACEBOOK'UN POP-UP CAFELERİYLE KARŞINIZDA!

Facebook Londra, Cardiff, Manchester, Edinburg ve Brighton’da kullanıcıların gizlilik ayarlarını kontrol ettirebilecekleri ve bu konuyla ilgili destek alabilecekleri Pop-up Cafeler açıyor. Son yıllarda gizlilik skandallarıyla gündemlerden düşmeyen Facebook, daha önce Japonya’da aynı uygulamayı yaparak güzel geri dönüşler almıştı. Şimdi sıra Avrupa’da!

FACEBOOK'UN YENİ TEKNOLOJİSİ AKLINIZDAN GEÇENLERİ YAZIYA DÖKECEK!

Ameliyat gerektirmeden, giyilebilir bir teknoloji sayesinde beyinden geçenleri okuyabilecek bir arayüz düşünün! Konuşma engelli ve felç geçirmiş birçok hastaya umut olacak bu teknoloji yolda!