Sosyal Medya

Sosyal Medya İletişiminde ROI’nizi Nasıl Hesaplarsınız

Temmuz 3, 2015 — Roy+Teddy

main

Sosyal Medya

Sosyal Medya İletişiminde ROI’nizi Nasıl Hesaplarsınız

Temmuz 3, 2015 — Roy+Teddy

sosyal-medya-iletisiminde-roi-nizi-nasil-hesaplarsiniz-1-royandteddy

Profesyonel hayatta herhangi bir işe girişirken ilk önce harcanacak zamanı, emeği ve bütçeyi hesaplar ve bunların hepsine yatırım gözüyle yaklaşırız. Akabinde de bu yatırımın ne kadar sürede ve ne kadar hacimle geri döneceğini komplike formüller içeren çeşitli business plan’lar eşliğinde öngörmeye çalışırız. Formülünü infografiğimizde bulacağınız bu hesaplamayı çok basite indirgersek;

1000 TL’lik bir yatırım yapmış ve 1 ay sonra bu yatırımdan 1200 TL kazanmış olalım.
O halde;
1200-1000/1000×100= %20
Yani 1000 TL’lik yatırımın ROI’si %20 olur.

İşte bu yatırım, yatırımın geri dönüş oranı gibi bilgileri sosyal medyaya nasıl entegre edebileceğiniz, hangi soruları dikkate alacağınız gibi noktalar için hazırladığımız infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz.

sosyal-medya-iletisiminde-roi-nizi-nasil-hesaplarsiniz

Roy+Teddy

Marka stratejisini yaratıcı fikirlerle buluşturan dijital reklam ajansı. Dijitali merkezinde konumlayan projelerle fikirleri hayata geçirir. Farklı bir ekip ve kimlikle uzun yıllar teknoloji sektöründe hizmet verilmesinin ardından 2010 yılında kurulan Roy+Teddy, bu DNA’sını yaratıcı bir kimlikle birleştirerek dijital ajanslar arasında yerini almıştır. Dijital reklam sektörünün Türkiye’de olgunlaşmaya başlaması ile yaratıcı ekibini genişleterek “yaratıcı inovasyonu” yakalayan ve uygulanabilir fikirler üretme amacı ile günümüzde global markalara hizmet vermektedir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar *