main

Roy+Teddy

Çizelim O Zaman!

Ocak 2, 2012 — Roy+Teddy

Baştan uyaralım, MSN Türkiye için hazırladığımız projenin Türkiye’de bir benzeri daha yok!

6 kişilik çizer ekibimiz ile Facebook sayfamızda oluşturduğumuz flash uygulamamız üzerinden başvuru yapanların resimlerini çizdik! Üstelik bunu yaparken, illüstrasyon ve filtre programlarını değil, gerçek boyaları kullandık. Çizerlerimiz, kullanıcıların kendilerini anlatan bir metin ile beraber gönderdikleri fotoğraflarından faydalanarak, kafalarında canlandırıp hayal ettiklerini kağıda döktüler.

Ve tabi ki bloggerlarımızı unutmadık… ‘Bugüne kadar durmadan anlattınız ama okuduğumuzu anlamış mıyız, bakalım?’ dedik ve bir defalığına onları biz anlatalım istedik! Çizdiğimiz tüm resimleri de 14.027 tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edilen cizelimozaman.com‘da topladık.

 

Kimi çizecekleri konusunda çizerlerimizi özgür bıraktık. Genç ve dinamik ekibimizin kanı kaynıyor, elleri de çok çalışıyordu. Fakat bütün güçlerini hayallerinden aldıklarından, sadece kafalarında bir şeyler canlandırabildikleri kişileri resmetmeyi tercih ettiler.  Ve yaklaşık olarak 300 kullanıcıyı ve 50 bloggerı resmettik.

Çizilen bütün resimleri blogumuzdan ve fotoğraf albümlerimizden (burası ve şurası) görmek mümkün.

 

 

Peki biz kimdik, nasıl başladık? İzlemek isteyenler için küçük bir de video yaptık!

Roy+Teddy

Marka stratejisini yaratıcı fikirlerle buluşturan dijital reklam ajansı. Dijitali merkezinde konumlayan projelerle fikirleri hayata geçirir. Farklı bir ekip ve kimlikle uzun yıllar teknoloji sektöründe hizmet verilmesinin ardından 2010 yılında kurulan Roy+Teddy, bu DNA’sını yaratıcı bir kimlikle birleştirerek dijital ajanslar arasında yerini almıştır. Dijital reklam sektörünün Türkiye’de olgunlaşmaya başlaması ile yaratıcı ekibini genişleterek “yaratıcı inovasyonu” yakalayan ve uygulanabilir fikirler üretme amacı ile günümüzde global markalara hizmet vermektedir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar *